Jubileuszowa Karczma ZZPPM O/ZWR

W piątek 17 listopada 2023 r. Chata Karczowiska stała się miejscem wyjątkowej imprezy – Jubileuszowej Karczmy Piwnej ZZPPM O/ZWR. Już na wejściu goście zostali przywitani przez szpaler związkowców ubranych w galowe mundury górnicze. Wnętrze karczmy nawiązywało wystrojem do tradycji górniczych, jak również do jubileuszy, które obchodzą w tym roku zarówno organizacja zakładowa ZZPPM O/ZWR oraz Oddział Zakłady Wzbogacania Rud.

Centralnym punktem wieczoru była oczywiście Karczma Piwna, zorganizowana przez członków związku według tradycyjnych, wielowiekowych wzorców. Uczestnicy karczmy mogli wziąć udział w wielu konkursach przygotowanych przez organizatorów.

Na Karczmie nie zabrakło także licznych, ważnych zaproszonych gości. Obecny był Przewodniczący ZZPPM Ryszard Zbrzyzny w asyście licznej grupy przewodniczących organizacji zakładowych, Jacek Słowikowski przewodniczący ZZPTiA w KGHM Polska Miedź S.A. W komplecie stawiła się także dyrekcja z Dyrektorem Naczelnym O/ZWR Pawłem Piwowarem na czele. Gościem był również Paweł Niedźwiedź, burmistrz miasta Wąsosza. ZZPPM O/ZWR od wielu lat współpracuje ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym z tego miasta.

Wieczór zakończył się wspólnym śpiewem, podczas którego wszyscy podnosili kufle w geście hołdu dla Barbórki, patronki górników, z podziękowaniem dla uczestników, organizatorów oraz wspólnym odśpiewaniem tradycyjnej kolędy.

Możesz również polubić…