W MCZ biorą, co dają i walczą dalej. Każda kwota się liczy

Przyjęło się patrzeć na ZZPPM MCZ jak organizację działającą na terenie Miedziowego Centrum Zdrowia. Jest to prawda – ale niepełna. Rzadko kto bowiem pamięta, iż w strukturach związku są też pracownicy MARKOP-u, firmy świadczącej usługi porządkowe dla MCZ, zatrudnieni w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej COR-MED w Przemkowie oraz pracownicy Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, iż właśnie w spółce COR-MED nasza organizacja zdołała wynegocjować dodatkową premię dla pracowników w wysokości 200 zł netto na osobę.

Cieszę się bardzo, że wreszcie doszło do porozumienia z właścicielem firmy, doktorem Diallo – komentuje p.o. przewodniczącej ZZPPM MCZ Katarzyna Kobylińska. – Długo nasze postulaty spotykały się z jego strony z odmową. Najczęściej przy tej okazji słyszałyśmy standardowe tłumaczenia – o braku pieniędzy, niepewnej kondycji czy też złych kontraktach z NFZ. Jednak w ostatnim czasie ten impas płacowy udało się nam przełamać i wywalczyć dodatkowy grosz dla załogi. Mam świadomość, że 200 złotych to nie jest jakoś szczególnie imponująca kwotą. Jednak od czegoś trzeba było zacząć. Pamiętajmy, że nawet najdłuższą drogę zawsze zaczyna się od postawienia pierwszego kroku. Mam nadzieję, że kolejne będą większe i bardziej znaczące, a właściciel przemkowskiej przychodni zacznie częściej docenić wkład i zaangażowanie swoich pracowników. Ze swej strony zapewniam, że będziemy mu o tym przypominać. Jest też dobra wiadomość dla załogi MARKOP-u, która otrzyma z Funduszu Świadczeń Socjalnych zasiłki świąteczne w wysokości od 250 do 300 złotych na osobę.

Teraz czekamy na dobre wiadomości dla pracowników MCZ. W trakcie rozmów z zarządem spółki ze strony prezesa padła deklaracja o szykowaniu dla załogi wypłaty specjalnej premii świątecznej. Niestety, wysokość nie została jeszcze określona. Mamy nadzieję, że będzie to kwota, której pracodawca nie będzie się musiał wstydzić.

Możesz również polubić…