Zrewanżować się za rundę jesienną!

LOTTO Ekstraklasa wraca na Stadion Zagłębia. W 22. kolejce krajowych rozgrywek KGHM Zagłębie Lubin zmierzy się z Miedzią Legnica. To spotkanie elektryzuje cały region, tym bardziej, że lubinianie mają coś do udowodnienia. Chcą się zrewanżować za porażkę 0:2 z rundy jesiennej.

Miedź Legnica, z którą zmierzymy się w niedzielę 17 lutego 2019 roku o godzinie 15:30 rozgrywa swój premierowy sezon w LOTTO Ekstraklasie. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce legniczanie radzą sobie nie najgorzej. Po rundzie jesiennej beniaminek z Legnicy z 21 punktami na koncie zajmował 12. pozycję w tabeli. Zespół z Legnicy ma w swoim dorobku o trzy oczka mniej od 11. w tabeli KGHM Zagłębia.

W historii mierzyliśmy się z Miedzią Legnica na różnych szczeblach 15-krotnie. Pięć razy wygrali zawodnicy KGHM Zagłębia, sześciokrotnie zwyciężała Miedź, a cztery spotkania zakończyły się podziałem punktów. Ostatni mecz pomiędzy KGHM Zagłębiem a Miedzią Legnica miał miejsce w rundzie jesiennej i zakończył się wygraną legniczan 2:0.

Choć zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin z szacunkiem podchodzą do najbliższego rywala, chcą zrewanżować się za porażkę z jesieni. Nie ma jednak mowy o przemotywowaniu, bowiem w naszej drużynie do spotkania z „Miedzianką” wszyscy podejdą z chłodną głową, zdrowym podejściem i skupieniem na realizacji założeń nakreślonych przez sztab szkoleniowy.

W Miedzi Legnica zimą doszło zaledwie do kilku roszad personalnych. Do drużyny dołączyli doświadczony obrońca Božo Musa z NK Slaven Koprivnica oraz pomocnik Joan Román z AÉL-u Limassol. Z klubu odszedł Fran Cruz, do rezerw został przesunięty Frank Adu Kwame, a Wojciech Łobodziński zakończył zawodową karierę. Były gracz Zagłębia Lubin będzie łączył pracę trenerską z okazjonalną grą w rezerwach Miedzi.

Do pewnych roszad doszło jednak w KGHM Zagłębiu Lubin. Jak na razie jedynym piłkarzem, który przeszedł do naszego klubu jest pomocnik Patryk Szysz, który trafił do „Miedziowych” z II-ligowego Górnika Łęczna. 20-letni „Szyszu” może grać także na pozycji napastnika.

W Lubinie większy ruch mieliśmy w drugą stronę. Po zakończeniu wypożyczenia do Legii Warszawa wrócił Łukasz Moneta, do Górnika Zabrze wypożyczony został Mateusz Matras, Olaf Nowak poszedł na wypożyczenie do Zagłębia Sosnowiec, Artur Siemaszko do GKS-u Tychy, a Paweł Żyra do Chojniczanki Chojnice. W ostatnim dniu okna transferowego do KFC Uerdingen odszedł Adam Matuszczyk.

Nasi zawodnicy bardzo ciężko pracowali podczas przygotowań do rundy wiosennej. Z postawy swoich piłkarzy zadowolony był trener Ben van Dael. – Podczas przygotowań do rundy wiosennej pracowaliśmy bardzo ciężko. Jestem zadowolony z postawy moich zawodników podczas treningów i gier sparingowych. W trakcie przygotowań skupialiśmy się nie tylko nad wypracowaniem nowych rozwiązań, ale także wyeliminowaniem problemów, z jakimi zmagaliśmy się jesienią. Jestem dobrej myśli przed zbliżającą się drugą częścią sezonu – powiedział szkoleniowiec „Miedziowych”.

Spotkanie z Miedzią Legnica zapowiada się niezwykle elektryzująco! Zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion Zagłębia i zachęcamy do wspierania naszych zawodników głośnym dopingiem! Bilety na mecz można nabyć w FanShopie Zagłębia Lubin w Cuprum Arenie oraz przez internet: w serwisach ekibic.zaglebie.com oraz kubilet.pl. 2e30000000

Możesz również polubić…