Barbórka 2018 w ZZPPM

Podziękowanie zarówno za codzienny trud pracy zawodowej, jak i zaangażowanie w działalności związkowej, przypomnienie dokonań ZZPPM w mijającym roku i zakreślenie planu działań na nadchodzące miesiące – to wiodące tematy wystąpienia przewodniczącego ZZPPM Ryszarda Zbrzyznego wygłoszonego podczas Akademii Barbórkowej ZZPPM.

Słowa przewodniczącego były adresowane nie tylko do górników Polskiej Miedzi, ale też wszystkich pracowników działających na rzecz kopalni KGHM.
Jak podkreślił przewodniczący, bardzo wiele grup zawodowych dzień po dniu przyczynia się do funkcjonowania Zagłębia Miedziowego i dokłada swoją cegiełkę w budowaniu pozycji KGHM.

Akademia, zgodnie z tradycją, rozpoczęła się od wprowadzenia związkowego sztandaru i odegrania hymnu górniczego. Gośćmi honorowymi uroczystości byli: dwoje wiceprzewodniczących OPZZ – Barbara Popielarz i Piotr Ostrowski, prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski i starosta głogowski Jarosław Dudkowiak. Władze Polskiej Miedzi reprezentował dyrektor do spraw pracowniczych ZG Polkowice-Sieroszowice Łukasz Wereszczyński.

Jednak najważniejszymi osobami Akademii była kilkudziesięcioosobowa grupa naszych koleżanek i kolegów udekorowanych honorowymi medalami i odznakami: „Zasłużony dla Górnictwa RP”, „Za zasługi dla OPZZ”, „Za zasługi dla Górniczego Ruchu Związkowego” oraz „Zasłużony dla ZZPPM”.

Gratulując wszystkim wyróżnionym, Ryszard Zbrzyzny podkreślił ich wkład pracy w dokonania związku i budowanie jego autorytetu.

– Wy wszyscy jesteście dumą i wizytówką ZZPPM. Niezależnie od tego, z jak licznej zakładowej organizacji się wywodzicie. Jesteście najlepsi z najlepszych i niech mi będzie wolno podziękować za Waszą postawę i zaangażowanie. Władze związku to dostrzegają i wręczane dzisiaj medale są tego dowodem. Gratuluję osiągnięć, życzę dalszej skuteczności w działaniu oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym – zakończył wystąpienie Ryszard Zbrzyzny.

Po części oficjalnej obchodów przyszedł czas na zabawę. Panie szalały na Centralnym Combrze Babskim ZZPPM, który w tym roku utrzymany był w klimacie życia jaskiniowców. Natomiast Centralna Karczma Piwna ZZPPM nawiązywała do wiejskiego życia. 

 

Na wniosek Prezydium ZZPPM minister energii Krzysztof Tchórzewski wyróżnił następujących kolegów  odznaczeniem „Zasłużony  dla Górnictwa RP”

 

 1. Balicki Stanisław – ZZPPM ZG Rudna
 2. Bała Jacek – ZZPPM ZG Rudna
 3. Barczewski Zbigniew – ZZPPM ZG Rudna
 4. Cywiński Czesław – ZZPPM ZG Lubin
 5. Dąbrowa Dariusz- ZZPPM ZG Rudna
 6. Dziadosz Elżbieta – ZZPPM Polkowice- Sieroszowice
 7. Jankowiak Emil – ZZPPM ZG Lubin
 8. Jaworski Jan- ZZPPM PeBeKa
 9. Józefowicz Marek- ZZPPM PeBeKa
 10. Kałuża Paweł – ZZPPM Polkowice- Sieroszowice
 11. Kocet Mirosław – ZZPPM ZG Rudna
 12. Krępiński Mirosław – ZZPPM ZWR
 13. Lachowicz Aleksander – ZZPPM ZG Rudna
 14. Michułka Krzysztof – ZZPPM ZG Lubin
 15. Nowak Marcin- ZZPPM ZG Lubin
 16. Pieńko Adam – ZZPPM Polkowice- Sieroszowice
 17. Pietruszko Paweł– ZZPPM Polkowice- Sieroszowice
 18. Sztuka Krzysztof– ZZPPM Polkowice- Sieroszowice
 19. Szynal Robert – ZZPPM ZG Lubin
 20. Tkaczyk Daniel – ZZPPM ZG Rudna
 21. Tobińska Iwona– ZZPPM Polkowice- Sieroszowice
 22. Wojtanowicz Daniel – ZZPPM ZG Rudna
 23. Zima Krzysztof Marek – ZZPPM CBJ

Możesz również polubić…