Niestety, derby nie dla Zagłębia

W 7. kolejce LOTTO Ekstraklasy podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego zmierzyli się w Legnicy z Miedzią. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0. 

Po meczu powiedzieli:

MARIUSZ LEWANDOWSKI (KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN)

– Przede wszystkim chciałbym powiedzieć, że bardzo ciężko jest skomentować przegrany pojedynek derbowy, bo nie tak to sobie wyobrażaliśmy. Chcieliśmy wygrać, zagrać dobry mecz z bojowym nastawieniem, ale się nie udało. Mieliśmy swoje sytuacje, które mogliśmy zamienić na bramki, ale zabrakło skuteczności. Musimy w przyszłości je wykorzystywać, bo po chwilę później straciliśmy bramkę i grało nam się zdecydowanie gorzej. To co mieliśmy, musi po prostu wpadać do sieci. Zmiany w przerwie były podyktowane urazami. W drugiej części gry otworzyliśmy się, by wyrównać, co pozwoliło Miedzi Legnica na wyprowadzanie kontrataków – jeden z nich zakończył się bramką.

DOMINIK NOWAK (MIEDŹ LEGNICA)

– Wyszliśmy na mecz z KGHM Zagłębiem w takim samym ustawieniu, jak miało to miejsce podczas ostatniego meczu z Jagiellonią Białystok. Ustawienie personalne było takie samo, ale zadania zawodnicy mieli już inne. Zdawaliśmy sobie sprawę, że lubinianie grają bardzo dobrze w szybkim ataku, więc musieliśmy być na to gotowi już od samego początku. Brawa dla moich zawodników, którzy wykonali bardzo dobrą pracę w minionym tygodniu i już samym meczu. Aby osiągnąć zwycięstwo kluczowa była koncentracja. Mieliśmy mecz pod kontrolą, choć Zagłębie też miało 2-3 groźne sytuacje, które mogły skutkować bramkami i na pewno musimy to przeanalizować. Prowadzenie gry i tempo rozgrywania akcji stało na najwyższym poziomie i uważam, że głównie dzięki temu wygraliśmy to spotkanie. Mój zespół zasługuje na spore pochwały.

DANIEL DZIWNIEL ( ZAGŁĘBIE LUBIN)

– To był bardzo ważny mecz dla całego klubu, dla kibiców i dla nas samych także. Każdy z nas musi przemyśleć swoją grę w dzisiejszym spotkaniu i wyciągnąć z tego wnioski. Przed nami kolejne derby, które musimy wygrać.

JAKUB TOSIK ( ZAGŁĘBIE LUBIN)

– Ciężko się cokolwiek mówi po takim meczu. Grałem w niejednych derbach i wiem, że dla kibiców są one najważniejsze. To jak święto dla innych ludzi. Wypada mi przeprosić za dzisiejszy mecz. Chcieliśmy, ale nie wychodziło to do końca tak, jakbyśmy tego chcieli. Obiecuję, że zagramy zdecydowanie lepiej w meczu ze Śląskiem Wrocław 

(źródło : zaglebie.com)

Możesz również polubić…