Podrażniony Lech przyjeżdża do Lubina

W 6. kolejce LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zagra na własnym boisku z Lechem Poznań. W 5. serii gier „Miedziowi” mogli cieszyć się z kompletu punktów, jednak „Kolejorz” przyjedzie do Lubina podrażniony wysoką porażką. 

W ostatnim meczu KGHM Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Cracovię 1:0. Bramka Bartłomieja Pawłowskiego z 45. minuty meczu pozwoliła lubinianom odnieść trzecie zwycięstwo w sezonie 2018/2019. Na konferencji prasowej po meczu z „Pasami” szkoleniowiec KGHM Zagłębia Lubin, Mariusz Lewandowski, przyznał, że choć w grze jego zespołu nie wszystko wyglądało jak należy, to najważniejsze są trzy punkty i z tego osiągnięcia jest zadowolony. – To bardzo ważne trzy punkty. Nasza gra była różna w obydwu połowach. Dziś mieliśmy dobrze dysponowanego Dominika Hładuna, drużyna może mu zawdzięczać sporo w kontekście wywalczonych trzech oczek. Spotkanie było dla nas bardzo ciężkie i sporo sił kosztowało nas zdobycie kompletu punktów – komentował na gorąco spotkanie szkoleniowiec naszej drużyny.

W spotkaniu z poznańskim Lechem sympatycy KGHM Zagłębia zapewne będą liczyć na dobrą dyspozycję Bartłomieja Pawłowskiego. Skrzydłowy „Miedziowych” jest w dobrej dyspozycji, co potwierdził przed tygodniem, a jak sam twierdzi, jego trzeci mecz z rzędu ze strzelonym golem przeciwko Cracovii, daje podstawy do tego, by serię strzelecką przekuć na inne ekstraklasowe zespoły.

W Poznaniu humory po ostatnim meczu na pewno nie dopisują. W ostatniej kolejce „Kolejorz” prowadził z Wisłą Kraków już 2:0, by ostatecznie przegrać aż 2:5. Niezadowolenia z postawy swojego zespołu nie kryj trener Lecha Poznań, Ivan Djurdjević – Przykro nam i gratulacje dla Wisły Kraków, która zrobiła wielką rzecz. Walczyli mocno, przegrywając 0:2 i ostatecznie wygrali. Jedno wielkie przepraszam dla tych ludzi, którzy byli dziś na stadionie. Powiedziałem w szatni, że nie możemy w takich sytuacjach zachowywać się jak juniorzy, a to właśnie zrobiliśmy. Nie może być miejsca na brak koncentracji – powiedział szkoleniowiec zespołu gości niedzielnego meczu (za lechpoznan.pl). 

Będzie to 34. mecz pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Lechem Poznań w historii. „Miedziowi” wygrali dziewięciokrotnie, padło dziesięć remisów, zaś zawodnicy z Poznania wygrywali 14 razy. 

Najlepsza okazja do poprawy bilansu bezpośrednich pojedynków już w najbliższą niedzielę – 26 sierpnia o godzinie 18:00. Zapraszamy wszystkich kibiców do przyjścia na Stadion Zagłębia i wspierania naszego zespołu w walce o kolejne ligowe zwycięstwo!

 

Możesz również polubić…