Podwyżki dla pracowników KGHM Metraco S.A.

Od 1 czerwca dla każdego 3-procentowe podwyżki wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatkowa kwota 350 zł brutto. Ponadto wypłata premii świątecznej w wysokości 1500 zł.

To główne uzgodnienia, do jakich doszło 30 maja pomiędzy zarządem KGHM Metraco S.A. a związkami zawodowymi. Teraz strony czekają już tylko na sporządzenie formalnego porozumienia, które po podpisaniu nabierze mocy prawnej uruchamiającej w firmie dodatkowe pieniądze na płace dla załogi.

Nie jest to jednak koniec negocjacji. Prezes Adrian Szymański zadeklarował bowiem wolę kontynuowania rozmów już we wrześniu tego roku. Do tego czasu bowiem będzie mógł już dokonać weryfikacji budżetu i ewentualnych rezerw finansowych. Jest więc szansa, że jeszcze w IV kwartale możliwe będą kolejne podwyżki.

Przewodniczący ZZPPM KGHM Metraco S.A. Andrzej Starzyński podkreśla, że droga do porozumienia nie była łatwa.

– Początkowa propozycja ze strony zarządu brzmiała: podwyżka w wysokości 2 proc. plus 200 zł dla każdego. Natomiast my, siadając do stołu, zgłosiliśmy postulat dwukrotnie wyższego wzrostu wynagrodzeń. Ostatecznie w wyniku dyskusji udało się nam spotkać w połowie drogi. Ustaliliśmy też, że we wrześniu powrócimy nie tylko do dyskusji o wynagrodzeniach, ale również rozmawiać będziemy o warunkach przystąpienia pracowników do PPE. Cieszę się z tego bardzo i uważam, że jest to niezaprzeczalny sukces wszystkich organizacji związkowych działających w KGHM Metraco S.A. – komentuje przewodniczący.

 

Gratulujemy udanych negocjacji i z przyjemnością odnotowujemy, że jednak istnieją w naszym otoczeniu firmy, w których panują zdrowe relacje pomiędzy wszystkimi stronami dialogu społecznego.

Możesz również polubić…