IV Rajd Rowerowy ZZPPM O/ZG „Rudna” na trasie Polkowice – Szklarska Poręba w dniach 9-11 czerwiec 2017r.

O godzinie 8,00 Dyrektor ds. Technicznych Oddziału ZG „Rudna” Pan Krzysztof Porębski dokonał startu honorowego do Rajdu Rowerowego z Szybu Rudna Główna do Szklarskiej Poręby. Na czele peletonu jechał tradycyjnie już Przewodniczący Związku Leszek Hajdacki, poprowadził uczestników rajdu do Polkowickiego Rynku. Po tej honorowej rundzie ulicami miasta Polkowic Przewodniczący Związku Kol. Leszek Hajdacki pożegnał rowerzystów życząc im przyjemnej i bezpiecznej jazdy w drodze do Szklarskiej Poręby
i w drodze powrotnej do miejsca zamieszkania.

Trasa rajdu wiodła przez malownicze tereny naszego województwa. W Chocianowie do jadących kolarzy dołączyła cztero-osobowa grupa kolegów. Do Chojnowa cała grupa kolarzy jechała razem, współpraca układała się świetnie. Za kolarzami jechały 2 samochody które zabezpieczały Rajd od strony technicznej prowadzone przez kolegów Pawła Urbaniaka i Tomka Biskupskiego które wiozły bagaże uczestników rajdu oraz niezbędne odżywki i napoje. To co działo się na całej trasie od Polkowic do Szklarskiej Poręby było filmowane i fotografowane przez kol. Jerzego Bylera.

Za miejscowością Chocianów peleton rozdzielił się na dwie grupy. Pierwsza grupa rowerzystów pojechała trasą przez Złotoryję, Świerzawę w kierunku Przełęczy Widok popularnie nazywaną „Kapela”. Koledzy którzy wyruszyli tą trasą marzyli żeby pokonać to wymagające dużego wysiłku wzniesienie. Mówiąc po kolarsku to taka „premia górska” pierwszej kategorii.

Druga grupa rowerzystów wybrała bardziej spokojniejszą ale dłuższą trasę przez Gromadkę, Lwówek Śląski, Gryfów Śląski, Mirsk,  Świeradów Zdrój z metą w Szklarskiej Porębie.

Drugi dzień (sobota) rajdu przeznaczony był na wypoczynek. Ale grupa kilkunastu osób nie chciała biernie odpoczywać. Pojechali rowerami na wycieczkę w góry Izerskie bardzo ciekawą trasa nazywaną przez rowerzystów „singiel-trek”. Pozostali koledzy wybrali górskie wędrówki piesze na Szrenicę.

Trzeciego dnia (niedziela) po śniadaniu wszyscy uczestnicy w małych grupach wyruszyli w drogę powrotną do miejsca zamieszkania. Trasa powrotna  przebiegała przez te same miejscowości przez które rowerzyści przejeżdżali jadąc do Szklarskiej P. Podczas rozmów w miejscach odpoczynku podkreślali że są zadowoleni i szczęśliwi że mogli wziąć udział w tak ciekawej i dobrze zorganizowanej wycieczce rowerowej. Chętnie też wezmą udział w przyszłorocznej wycieczce na rowerach.

 

Tekst:Teofil Zieliński

Możesz również polubić…